Kuidas end muuta? 21.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kas ma olen haige kui ma ei suuda vabaneda haiglaslikust vihkamise mõttest: ärkan hommikul ja ja vihkan algavat päeva, iseennast, sest olen õnnetu, vihkan mind maha jätnud abikaasat (kellega olin enda arvates 18 õnnelikus abielus ja kes lihtsalt ühel päeval mind maha jättis, sest armus teisesse), vihkan seda teist naist ja selle vihkamise mõtte juures soovin ainult halba: et nendega juhtuks õnnnetus, et endal ütleks süda üles ja ma sureksin... Ja need mõtted tulevad ikka ja jälle. Tean, et see ei muuda midagi: armastust ei saa sundida, ei mu mees, kellel on teine elu ega ka ennast, et suudaksin ta unustada? Mida teha, kas vajan ravimeid? Ma ei taha tegelikult tablette ega pille. Aga kuidas muuta enda mõtlemist, leppida oma saatusega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Eestpalve hommikul ja õhtul - lähedastele head soovides (see ju olemuselt ka enesesisendus - teistele head soovides-mõeldes muutub ka enda mõttemaailm paremaks, tolerantsemaks).
2) Uued olulised sihid seada ja nende suunas siis liikuda.
3) Elada olevikus (minevikust-tulevikust võtta vaid positiivsemat), olevikus on Õnn.
4) Parim rohi-ravim on endale ja ühiskonnale vajalik töö ja tegemine.
Ennast ei ole vaja muuta, vaja on ENDAKS SAADA, olla ise, oma andeid ja eeldusi edendada ja rakendada.
Ei ole vaja Afganistani "missioonile" minna, et ennast leida. Afganistani "miljonimäng" toob miljon pahandust: afgaanide õigustatud vihkamise, miiniga kaotatud jala, Eestimaal kasvatamata jäänud lapsed, tööd ja tegemised. Ristisõdalane ei ole kunagi õnne ristisõjas leidnud. Ei tohi ka unustada, et paavst Innocentius III saatis risti-sõdalased meie esivanemate maad vallutama (Allahi rahva ahistamine käis juba rohkete ristisõdadega) - olime siis n.ö ühes paadis araabia Ilmamaaga.
Õndsus ja õnn on eestirahval Eestimaal ja siin leiate nii enda kui ka elukaaslase. Teie ju "missioonile" ei lähe.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet