Kas jälle depressiooni kergem vorm vms.? 16.07.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 25 a. naine. Pool aastat abielus ja mul on väga tore abikaasa. Poolteist aastat tagasi põdesin depressiooni, olin pidevalt väsinud, võtsin kaalust alla, mõtlesin iga päev surmast ja vähist, mida on suguvõsas väga palju olnud, ei suutnud hommikuti tõusta, ei tahtnud süüa, ei tundnud millegi vastu huvi... Võtsin 4 kuud Cipramili ja käisin psühhiaatri juures ja eluvaim tuli tagasi. Mulle ei meeldinud ainult see, kuidas ma end Cipramili pealt maha tulles tundsin.
Praegu suvi ja mul oli mõnda aega tagasi laulatus ja... aga mingi rahulolematus närib kogu aeg. Alates sellest, et olen enda meelest liiga kõhn, 172/57, üpris väsinud, ei tea päris täpselt, mida ma elult tahan jne. Seksuaalelu on täitsa ära vajunud, ehki muidu saame mehega väga ilusasti läbi. Tunnen end ses osas nii ükskõiksena ja samas on meil varem voodis hea olnud. Põen, sest kardan, et see ei tee suhtele head. Minu oma mees ei eruta mind praegusel perioodil, kuid samas tean, et kedagi teist ka kindlasti ei tahaks. Pigem tahaksin oma abikaasa suhtes taas erutust tunda. Mõtlen veel sellele, et meil oleks aeg järglasi saama hakata, kuid mõte ei tiivusta tegudele... Miks ometi, kui umbes pool aastat tagasi olin sellest ideest vaimustuses... Ehk Te loete sellest kirjas midagi välja ja oskate suunata, kuidas oma mõtteid positiivsemaid radu pidi juhtida ja seksuaalelu tagasi saada? Ega ma ometi frigiidseks pole jäänud? Või ongi nüüd kõik jälle valesti? Väga väga suur aitäh juba ette. Niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii murelik.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kirjast selgub ja psühhiaater kinnitas, et Teil oli depressioon. Antidepressandi võtmine aitas Teid. Seega - Teie tundeelu allub mõjutustele, muudatustele ja olukorda saab parandada. NB! arstirohi on vaid "tilk õli rõõmuluku võtmele". Lukuvõtit on vaja keerata, uks avada, sealtkaudu "rõõmuhoovi"astuda. Minu soovitused: 1. Lugege "Kodutohter"- nr.1, 2003 - saate selgemaks asja olemuse e keha, vaimu, hinge ja sotsiaalse ( ka perekondliku) omavahelised relatsioonid. 2. Lugege "Terviseleht"- 14.aug.2002.a. ja alustage harjutuse esimese osaga. See kukla, kaela, õlavöötme ja vöökoha löögastus on parim alustuseks. (Teen ise seda harjutust iga päev - ennetamiseks). 3. Arstirohuna soovitan 10 õhtut REMERON´i, saate ainevahetuse ja kehakaalu asju edendada. Annab hea une ja puhkate korralikult. 4. Füüsiline aktiivsus. vt. kulturistide metoodika lihaskasvu enedamiseks. 5. Hingeelu korrastumisel sex huvi, -kvaliteet paraneb. Sex on eelkõige hingeelu õnnis kehaline väljund (õigemini - sisend). See korrastub ja läheb nädal-nädalalt ikka paremaks ja kenamaks.
6. Lapse loomise-saamise soov ja -unistus on Naisele (ka õigele Mehele) ülim. 7. Kui 1,5 - 2 näd. pärast on uusi küsimusi - küsige kindlasti!
Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet