Rohu vähendamine,uni 10.03.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 47a mees,kaal 70 kg. Mul oli 2016/2017 talv psühhoos või vähemalt psühhoosieelne seisund idamaade religioonidest ja bioenergeetika kursustest. Jätsin selle jama kõik maha, sest peas tekkis segasus ja "laialivalguv" tunne koos ärevusega. Liigne info. Tarvitan alates 2017 talv Rispolept 1mg hommikul ja 1 mg õhtul. Tarvitasin ka une tarbeks ketipinori 200mg õhtul, nii 2 aastat - teen turvatööd,et välja puhkaks. Nüüd vähendasin ketipinori, võtan 100mg õhtul alates 2020 jaanuari keskpaigast. Puhkan peaaegu välja,kuid uni siiski tundlik ja natuke rahutu.
Lugesin infolehelt et Rispolept,i kõrvaltoimed on ka unehäired. Mida soovitate kas võiks juba hakata Rispolept,i kogust vähendama?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke minu palveharjutust, kui rohtu võtate. (vt Enneti palve esimene samm).
Ketipinoor - 150. Kui sobib.
Ketipinoori ja Rispolepti rohu võtmise vahe õhtul olgu ca 40...45 min.
kahe-kolme nädala pärast vähendage hommikust Rispolepti poole võrra. Enesetunne annab teada, et kas vähendada või jätta 1mg
Palveharjutust võib ka päeval paar korda teha, arstirohu võtmise ajal aga kindlasti.
Jüri O.-M. Ennet