vererõhk ja hirm 05.08.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen poolteist aastat tarvitanud Paroxetini, lisaks Xanaxit...vererõhk kipub kõrge olema ja eriti viimasel ajal on paanikahäired või selline imelik ärevus...nagu kurgus pooks ja nagu sisemine värin oleks...kardaksin nagu kõike uut (kui mõtlen mingile plaanile, siis tekiks nagu mingi blokk ja kõris poob ning tekib hirmutunne)...perearst ei taha vererõhutbl kirjutada...olen ka Teie palve-harjutusi teinud...selline tunne on, et olen maailmas üksi ja keegi ega miski ei saa enam aidata...vanus 49 (N) - äkki üleminekueaga seoses need nähtused?...kas peaksin paluma psühhiaatril AD-d vahetada?
Kõike head soovides
EO

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eluviis, töö iseloom, kodused olud, sõpradega suhtlemine, lemmikloom????
Uni, söögiisu, töövõime??? Kas Proxetin on mõjunud ja kuidas? Kõigest sellest tuleneb nii rohu valik kui ka harjutused, soovitused.
Kogu elu on üks üleminek minevikust tulevikku, aga elada tuleb Olevikus!
Vererõhk ja kehakaal, suitsetamine, toitumisharjumused???
Vastuvõtule ja konkreetsed vastused.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet