Uriini analüüs 25.06.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, 2 nädalat alakõht õrnalt valutas/tuikas, uriinianalüüs näitas esimesel korral valgeid ja punaseid vereliblesid ja valku, korduv külvis
tehti analüüsi eraldi valgule (albumiinile), see on korras ja külv on ikkagi negatiivne ehk ühtegi mikroobi välja ei kasvanud. Külv ei näita vist vereliblesid? Uriin on tumedam kui peaks, hägune ja sees ujuvad mingid d tükid, osad peenikesed niidi moodi. Eelmisel kevadel olid ka punased verelibled, sügisel oli analüüs korras. Alakõht õrnalt valulik. Detsembris tehtud põie siseuuring, mis oli korras, gastroenteroloogi juures käidud, ka korras, sapis uh arst ütles, et pehme kivi, neerude näitaja korras, aga 2,3 a juba alaselg valutab. Mais eemaldatud halvaloomuline sarkoom, vereanalüüs põletikku ei näita. Noorena olnud neervaagna põletik mitu korda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teil on tublid arstid, on tehtud analüüse ja õigeid järeldusi. Kui ikka analüüs haigust ei näita, ei maksa ravimeid määrata. Väike täpsustus- albumiin uriinis on üks valgu vorme, mitte bakter, seda ei määrata külviga vaid vastava analüüsiga. Ja uriinis võib normaalselt esineda veidi lima ja hägusust, see sõltub Teie toiduvalikust ja keha veesisaldusest jm. Saan vaid soovitada head koostööd oma arstidega, operatsioonijärgset kontrolli jm. Ja alati tasub oma arstilt kõike küsida ning paluda selgitusi ning rääkida oma tähelepanekutest ja muredest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi