sage urineerimine öösiti 07.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 29-aastane naine. Kas on normaalne,et käin öösel wc-s umbes 3 korda, lisaks vahetult enne magamaminemist ja peale ärkamist. Päeva jooksul joon 6-7 klaasi vedelikku, seda enne õhtul kl.18-19.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan teha uriiniproovi ja neerude koormusproovi, nimetatakse neerude kontsentratsioonikatsuks. Kontrollima peaks uriini erikaalu 4 x pööpäevas. Tervel peaks öine uriini erikaal suurenema, teinekord aga seda ei toimu mitte ja neerud toodavad lahjat uriini, mida peab siis sageli väljutama.
Üks analüüs veel mida peab kontrollima on veresuhkru test. Kõrge suhkrusisaldus veres ajab jooma, see omakorda ka suurendab uriini hulka.
Head tervist soovides Madis Veskimägi