Valu vasakul rinnus 17.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Viimased 4 päeva on vasakul rinna alumises osas tuim valu, valu ei muutu liigutamisel, kuid vahest on ka teravamad valutorged. Küll aga valu tuleb ja läheb.
Hommikuti on valu suurem ja enesetunne halvem. Sissehingates ei muutu ka valu.
Tehtud ekg, mis korras. PereArst arvab, et pole tõsine ja läheb üle. Endal aga on tunne, et pole kõik korras, kuna tunnen end jõuetumana. Valutab rohkem rahulikult pikali olles. Köha ja röga ja kurgukähedust pole.

(Aktiivsuskell näitab viimasel nädalal magamisel pulls 62 BPM, HRV~38ms ja madalam ja hingamissagedus tõusnud 19 korra peale.

Olen väga mures ja ei tahaks, et midagi õigel ajal märkamata jäeks.

Kui kaua on tervislik sellise valuga olla, enne kui midagi tegema peaks? Mis uuringuid peaks veel tegema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Arstid välistavad esmalt rasked, elu ohustavad haigused. Need uuringud on Teil korras. Kui ka muud haiguslikku pole leitud, siis patsienti jälgitakse, antakse üldisi soovitusi, nt valuravi jm. Kui valu püsib või tekivad uued nähud, siis uuritakse-ravitakse edasi. Tähtis on hea koostöö oma arstidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi