Valud vasakul rinnus pulss kõrge 23.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mure selline, et olen 10 kuud valudega mis on vasakul rinnus.
Valu algas 3 nädalat peale sünnitust. Mulle on tehtud uuringuid, vereanalüüsid, südame kontroll v.a koormustesti, kopsupilt ja nendest analüüsidest ei ole midagi välja tulnud.
Mure seisneb selles, et valu on rinnus olnud kaua ja arstid pakuvad, et mul on stress või ärevus, mida mul ei ole( olgu, on aga ärevus tekib siis kui tekib valu rindu), muidu ärevus puudub.
Valu vasakul ei ole mul paremaks läinud, pigem on valu läinud intensiivsemaks ja pigem valulikumaks, samuti pulss tõuseb väga kiirelt ja aga kiirelt tagasi ei tõmba.
Valu punktid vasakul on, rinna üleval, küljel( väga valulik) ja rinna all.

Käin trennis, hetkel teen trenni südamele, jooksulindil mäekõnd, jooks, rahulik kõnd, kiire kõnd ja seda 40 minutit, selle aja jooksul tõuseb pulss 175 ja tavaline on 152( masina järgi). Kui trenn lõppenud siis pulss püsib 120-130 juures umbes tund ja alles siis langeb normi piiresse.
Samuti käin füsos kuna kaelas valud, õlad pinges( samuti ka massaaži, hetkel 4 korda käinud).
Massöör küsis pulsi kohta, et kas pulss peksab, ütlesin, et jah.
Minu küsimus siis siit, kuna valud rinnus nii kaua kestnud ja samuti pulss kiirem kui peaks siis kas need võivad olla omavahel seoses?
Valu rinnus häirib mind ka sp, et mul valu vasakul küljel ja see valu on üsna intensiivne, mis on vasakul küljel mis võib tekitada väga tugevat valu mis kiirgub kõrri ja samuti tekitab poomistunde, et nagu hingata oleks raskem( ärevus sellel hetkel puudulik), samuti on tekkinud vasakul rindkeres nagu kohin kui liigutada kere paremale ja vasakule, seda ennem pole olnud, on tekkinud mõne kuuga.

Vabandust kui segane tundub aga ei oska enam aru saada miks valud järgi ei Anna. Mainin ka seda, et olen teinud valuvaigisti kuure selle aja jooksul 4 korda.

Aitäh juba ette ära

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on palju. Oletada ja huupi pakkuda ei saa, see suurendab veelgi Teie muret ja ärevust. Mõnikord läheb kauem aega, kui leitakse põhjus ja õige ravi. Saan soovitada head koostööd oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi