Valu rinnus 22.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Missuguse spetsialisti poole rinnus keskel (nibude kõrgusel) ja vasakul aastaid kestnud tuima valu korral pöörduda? Minu enda perearsti poole pöördumist ei ole mulle mõtet soovitada, kuna ei ole huvitatud ebapädeva ja saaks ainult kaelast ära mõtteviisiga perearsti külastamisest. Arsti juures käimisest peab patsiendile minu arvates midagi tolku olema, mitte et ma seal lihtsalt külas käin. Süda pidavat südamearsti jutu järgi terve olema, nii et sinna ärge mul palun minna soovitage! Valust lähemalt: valu on peaaegu et konstantne (see ei ole küll tugev aga siiski häiriv). Aeg-ajalt liigub valu rindkere keskele (umbes nibude kõrgusele), misjärel jälle uuesti rindkere vasakule poolele. Olen täheldanud rindkere keskel ka poomistunnet, mataks justkui hinge ja rinnus vasakul kuumatunnet, teinekord ka kõrvetavat valu. Sellist varianti ei saa olla, et seal mingeid probleeme ei ole. Korras tervise korral ei saa ka kusagilt valutada (v.a. lihasvalud vms). Ma ei lähe arsti juurde selleks, et tola mängida vaid ikkagi asja pärast.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan hästi Teie vaatenurka. Katsume koos arutada. Olete üsna noor mees ja selles vanuses on tõsised südamehaigused harvad, Teid on koormusel tehtava elektrokardiogrammiga kenasti uuritud ja need haigused on välistatud. Siis on rinnaku taga söögitoru, kuhu võib sattuda mao happeline sisu ja anda üsna ebameeldivat kõrvetavat valu rinnus. Siis on võimalik valude põhjus rinnaku-roide ühenduste sündroom, täpsemalt Tietze sündroom. Ja ka depressioon ja ärevus võib avalduda sarnaste sümptomitega. Aga hoolas kehaliste haiguste uurimine, seejärel saab jätkata teiste seisundite uuringute ja raviga. Auslt öelda, tänapäeval on kujunenud magnetuuring kesksemaks uuringuks selliste vaevuste hindamisel. Ehk perearst annab suunamise nt ortopeedile v neuroloogile, kes saab korraldada selle uuringu.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Valud

Mul on vahest valud rinnus. Nädal tagasi kandsin seljakotti mõni tund, mis polnud raske, siis oli eriti häiriv valu. Pisteline valu, nagu torgiks miski. Millest see võib olla?
Liisi

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Küllap on tegemist lihasvaludega, kui vanust 45 ja enam kanti siis peaks neid valusid põhjalikumalt uurima. PErearst, esmane vaevuste analüüs, uuringud, vajadusel konsultatsioonid.
Head ...

Loe edasi

valud rinnus

Tere

Probleem on esinenud juba mõnda aega. Kuna aga selle kirjeldamisega on raskusi siis on veninud.
Täna hommikul varakult tundsin rinnus valusid. Et ei saa pikalt ühes asendis magada. ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere V
Olete püüdlikult kirjeldanud detaile. Ise ennast oma vanust, sugu, eluviisi teate väga hästi ja sellest Te ei kirjutagi. Mul aga on väga raske oletada Teie vaevuse tagamaid.
Kuid jah, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: