Hommikune turse silmalaugudel 26.03.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tahaksin leida põhjuse, miks hommikuti ärgates on silmalaud paistes. Algas umbes pool aastat tagasi ühe silmaga. Aja jooksul süvenenud ja on mõlemal silmal. Algul füüsiliselt ei tundnud, kuid nüüdseks juba raske ja kiskuv tunne. On nii kodus, kui kodust eemal, seega mingi allergilise faktori välistaksin. Viimaste analüüside järgi olid maks, neerud ja kilpnääre korras. Kolesterool oli veidi tõusnud, kuid enda perearst arvas, et eelmise õhtu söök mõjutas.
Muud sümptomid mida olen täheldanud: kaalutõus, aegajalt külmatunne, kuiv nahk, ebaregulaarne mens.tsükkel.
Analüüsid korras, aga silmalaud lähevad ajaga siiski hullemaks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Meenutab lümfostaaži, pole ohtlik. Jaheda veega näo pesemine, kerge silmaümbruste massaaž. Kui vaevus näib süvenevat, siis uuesti arsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
MAdis Veskimägi