kõhulahtisus 12.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

tere!
selline mure et juba nädal aega on kõht lahti. kui see algas võtsin antibiotikume,nime ei mäleta(oli kõige vastu, alates aknest lõpetades siberi katkuga). mina ravisin sellega klamüüdiat. hiljem infolehest lugesin et kui tekib kõhulahtisus on tegemist eluohtliku soolepõletikuga. küsimus on selline kas ma peaks arsti poole pöörduma või on võimalik käsimüügist mingit ravimit saada. kas on võimalik et läheb ise üle.
Kui juba muredeks läks siis on veel üks mure. juba aastaid on mul hommikuti jalad paistes, nii et on raskusi jalanõusi jalga panna. olen 20 aastane, 185 cm pikk ja kaalun 63 kg.

Ette tänades , Evelin

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie seedetrakti bakteritekooslus on antibiotikumi mõjul veidi sassis. Midagi eluohtliku seee endast ei kujuta, aga paha on ikka. Aitab Cefilus maitsestamata jogurt liiter päevas, on ka Cefilus kapslid, kapsel nimega Enterol jt. Neid nimetatakse ka probiootikumideks, need aitavad kehvast olukorrast kiiremini välja tulla.
Hommikune jalgadetursumine on arstile tõsisem signaal kui näiteks turse tekkimine seistes või õhtuks. Soovitan perearsti konsultatsiooni.
Head tervist soovides Madis Veskimägi