Hemorroid? 03.10.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Mõned päevad tagasi oli kõht NATUKENE kinni - muidu käin igapäevaselt number kahte tegemas ning jäi 1 päev vahele.

Selle sessiooni vältel oli hästi natuke pisikest teravat valu ja peale sooritust oli tualettpaberil natukene verd. Ainult paberil, mitte väljaheitel ega ka potis.Verd vähe- vähem kui tavalisel ninaverejooksul ning paistab kohe kinni jäävat.

Peale seda on päraku ümbrus olnud natuke hell/sügelev/torkiv. Seedimine läks korda tagasi ning olen veel käinud hädal. 2 korda oli kergelt ebamugav, kuid verd ei olnud. Täna, ehk neljandal korral oli samuti kerge pisike valu ja jälle natukene verd. Veri on hele, kogus on vähene, ainult esimesel pühkimisel. Kogus endiselt väike.

Uudishimuliku inimesena võtsin käsipeegli ja hakkasin uurima mis ma seal näen. Leidsin pisikese ümara, kuid pehme moodustise mis paistab olevat dr. google järgi hemorroid. Lisasin arstile ka pildi.

Iseenesest loogiline kuna olen seni olnud istuva eluviisiga ning kergelt ülekaaluline (üritan sellega viimasel ajal tegeleda).

Siit siis ka teemapüstitus - kuna asi on üsna leebe ja vaid paar päeva kestnud, kas peaksin kohe perearsti poole kihutama või tasub proovida esmalt koduse hügieeni, sooja vee ning apteegist saadud käsimüügiravimiga olukorda parandada?

Leidsin ka erinevatele väljaannetele antud intervjuu Dr. Targa poolt mis väidab, et kui ~2 nädalaga kaebused ei möödu, tasuks pöörduda arstile, kuid tundub paslik küsida lisaarvamust.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Pildipeal paistab olema väike ohutu hemorroidike. Paikselt nt Preparation H küünal käsimüügist, valuraviks pamol 1 g 3 x p, kõhulahtistid vajadusel. Ja tõesti, 2 nädalat on piiriks, kui on vajalikud edasised uuringud.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi