Immuunsüsteem ja tervis 03.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist, olen natukene mures oma tervise pärast. Just nimelt küsimus selline, et olen 20 aastane poiss, teen rohkesti trenni, tervislike eluviisidega noormees, vähemalt enda arust, käin trennis, ei joo ei suitseta, üleüldse on tervis vastu pidanud hästi kuni paar kuud tagasi hakkasin üsna tihedalt haigeks jääma, sellised mõttetud haigused, 2 päeva kurk valus, kerge nohu ja siis jälle terve. Praegu jälle, üleeile hakkas kurk kõditama, täna juba vaikselt parem ja arvatavasti lähipäevil jälle terve. Ühe korra oli tõesti reaalne viirus palavikuga. Igatahes minu küsimus on järgmine, et kas sealt vereanalüüsi pildilt mis lisasin, on lugeda välja "nõrga" immuunsüsteemi jälgi? Olen tõesti väga mures et äkki kimbutab mingisugune immuunsüsteem puudulikkus või isegi raskem haigus, kuna muidu terve elu olnud praktiliselt terve kui purikas. Kas on võimalus ka selleks, et lihtsalt palju viiruseid ja juhus et külge võtan? Või on see ilmtingimata märk millegist halvast? Lisaks võtan ka vitamiine, joon palju vitamiini jooke jne. Igatahes suured tänud kui saaksite põhjalikult vastata.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saadetud vereproov on täiesti korras. Sellised vaevused on seotud sageli elumuutustega- õppimine uues kollektiivis, töökoht kus kokkupuude inimeste ja sealhulgas ka erinevate pisikutega. Vahest ka ülemäärane töö ja õppekoormus. Isegi väga aktiivne treening ei olegi nii hea kui arvatakse, ka see kurnab organismi, immuunsüsteemi. Ka treenides on võimalik kokku puutuda erinevaid pisikuid kandvate treeningukaaslastega. Näiteks võin tuua sportlased, kes on tegelikult väga habras ja tõbine seltskond.
Saan lohutada- haigust ei paista selle info põhjal olema. Mõõdukus kõiges- töös, õppimises, treeningus ja suhetes. Jätkuvalt tervislik toit, võimalusel kätepesu ja kokkupuutel tõbistega võiks kanda ka maski.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi