närvikahjustus? 13.05.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu probleem sai alguse mandlite operatsioonist. Op tehti üldnarkoosis ja KOHE peale ärkamist tundsin, et suus on tugev häiriv hapukas-soolakas maitse, eriti ühel pool. Arvasin, et küllap möödub koos paranemisega ja isegi ei võtnud teemat üles. Aga olukord ei ole sugugi paremaks läinud, kuigi praeguseks on opist möödas juba aasta! Paar nädalat peale oppi kurtsin asja opereerinud arstile, tema ütles, et küll see läheb üle, opiga võivad kaasneda maitsehäired ja need mööduvad. Ootasin siis kannatlikult, aga kui juhtusin kokku oma arstiga väljaspool vastuvõtuaega (ma pole tahtnud tema vastuvõtule minna, sest arvan, et see on tulutu), siis on näha, et ta väldib mind. Selge, et opil läks midagi viltu, aga mis see tunnistamine mulle ikka annaks-tahaks hoopis normaalselt elada. Kui küsisin nõu siinselt kurguarsilt, sain vastuseks, et tõenäoliselt on põhjus opil tekitatud närvikahjustuses ja kui poole aastaga midagi ei muutu, siis pole parata. Sellise hädaga muidugi saab elada, ära ei sure, aga kujutage ette kui ebameeldiv see on. Ainult magades ei taju ärritvat tunnet suus, muidu on pidevalt. Kas tõesti pole midagi parata?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui mingitki paranemist siiani ei ole siis tõenäoliselt ka ei tule.

Dr. Ain Pajos