Pea tuim ja väsinud? 04.12.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen nüüd viimased 4 kuud vaevlenud niiöelda “pea tuimuse ja väsinud(?) olekuga.”

Tunne on selline, et pea ei tööta korralikult ja silmi kinni pannes ja lahti tehes läheb nagu aega registreerimiseks kus ma olen. Mõte samas nagu töötab korralikult.
Olen muidu pikaajaline nikotiinikasutaja (suitsetamine, r-sigaretid, nikotiinipadjad), kui see pea tuimus algas, siis ei tarvitanud nikotiini kuu aega, aga midagi paremaks ei läinud. Samuti istun arvutis päris kaua iga päev ja postuur pole kõige parem, istun üsna tihti viltu ja tunnen, et selja ülevalpool ja kaela piirkond isegi valutavad.
Olen hetkeks käinud arsti vastuvõtul mitu korda, nii perearsti juures, LOR arsti juures, kus anti mulle allergiavastane ravim, olen käinud ka peaaju MRT uuringus, kus kõik oli ok, samuti käinud silmaarsti juures kus kõik oli korras. Arvasin isegi vahepeal, et äkki asi puugis, aga testid olid negatiivsed.
Hetkel kasutan antidepressante (elicea).

Küsimus olekski, et kas asi on äkki just elustiilis või pigem uurida mõnda teist meditsiinivaldkonda? See peatuimus ja väsimus on üsna segav ja kohe tunnen, et midagi on valesti. Vereanalüüsid näitavad ka, et kõik on hästi. Toitumine muidugi pole just kõige parem (hommikul söön ja pärast hiljem peale tööd kuskil 3-4 aeg) ja vitamiine asju võtan ka tegelt pigem harva, sealhulgas magneesiumi.
Ilmselt natuke rumalam küsimus, aga ega konmasilmad mingeid närvikahjustusi ei tekita?
Ning viimane küsimus oleks, et ega ma mingeid närvihaigusi (a la meningiiti) ei peaks kartma?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Noorusest hoolimata tuleks vältida tervistkahjustavaid vahendeid. Peauimasus ja tuimus viitavad kroonilisele ärevusele ja depressioonile, eriti kui kõik uuringud korras. Antidepressantide soovitud toime ilmneb tavaliselt alles kuu-pooleteise pärast. Kui mõne nädalaga seisund ei parane, tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika