Vasak jala laba ei tõusu eriti kõrgele ja on tuim 25.08.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Paar kuud tagasi kõndisin nahast plätudega millel on ümber suure varba ka aas. Ei paingu eriti ja ei ole muidu ka kõige mugavamad. Äkitselt tundsin jala laba ja jala vahel kerget valu, kõndisin aeglasemalt edasi.
Järgmine hommik ei saanud enam kõndida sest jalalaba ei tõusnud eriti ja jalg oli labast kuni põlveni tuim ja nõksus pidevalt. Selline tunne nagu oleks verevarustus kinni. Läksin paari päeva pärast emo, tehti mitmeid teste ja tuli välja et verevarustus on korras. Arst arvas et närvi põletik. Nädala pärast läksin pere arsti juurde kes tegi rökeni ja ütles et kõik on nii nagu peab. Lootsin et paraneb ise ära. Nüüd kaks kuud hiljem on hommikul võimalik enam vähem normaalselt kõndida aga mingi aja pärast hakkan kergelt lonkama. Tunne on nagu jalg väsiks ära.
Siia maani on ka tuim labast kuni poole põlveni eriti laba liigese juurest.
Mida oskaksite soovitada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on jalanärvi kahjustus kas põlve all või nimmelülide piirkonnas. Täpsustamiseks on vajalik neuroloogi konsultatsioon. Senini ei ole ravimeid mis kiirendaksid närvikahjustuse paranemist, jalanärvi korral see võtab mitmeid kuid. Oluline on jätkata jalalaba lihaste harjutusi, vältida aga jala ülekoormust. Algul kaob valu, siis taastub jõud ja viimasena taastub naha tundlikkus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika