Surevad 3,4 ja 5 näpp 24.12.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, kaks kuud tagasi oli vasakul käel kolmanda ja neljanda sõrme luumurd. Nüüdseks on nii, et praktiliselt iga öö surevad kolmas neljas ja viies sõrm ära. Sama on ka siis kui midagi pikalt hoian ja siis kaob neis näpudes ka jõud. Käe seljal on näha muhku, mis on näpuga tuntav. Ranne ei valuta, kuid kui käsi on väsinud, need kolm sõrme hästi kokku ei lähe ja valutavad. Keskmise sõrme neljanda sõrme poolne külg on torkiv ja väga tundlik. Mida soovitate selle käega ette võtta? Õrna hootist tuimust on ka paremal käel ja varvastel. See kaob tunni jooksul peale ärkamist. Käte ja jalgade surinad on üsna tavalised. Kätel küünarvarre välimine pool, jalgadel kogu välimine pool.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti ei ole tegemist karpaalkanali sündroomiga. Ilmselt on seos sõrmede traumaga. Asja täpsustab ENMG uuring (selgitab närvikahjustuse ulatuse ja võimaliku lokalisatsiooni), millele suunab neuroloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika