Abaluu valu, mis kiirgab kätte 23.04.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

kuu aega on kestnud pidev valu paremal abaluu piirkonnas, kiirgamisega õlaliigesesse, õlavarde ja küünarnukki (küünarnukis eriti tugev valu viimasel ajal). Alguses ei olnud valu väga tugev, aga muutus talumatuks 11. aprillil, kui algasid väga tugeva valu hood lisaks pidevale valule (pidev valu 4-5 palli, tugevate hoogude ajal 6-10). Küünarvars on tuim kuni väikese sõrmeni, väike sõrm on tundlikkuse häirega, aga ei ole tuim. Tarvitan tugevaid valuvaigisteid - Skudexa ja Gabagamma ning saan kohaliku tuimestuse süste kahe päeva tagant. Neuroloog suunas kaelapiirkonna MRT-sse. Diagnoosis valu põhjuseks teravaid ogasid selgroos - osteofüüte ja soovitas raviks füsioteraapiat. Milliseid uuringuid veel soovitate? Kas see seisund võib tekitada püsiva närvikahjustuse? Pean silmas küünarvarre alumise poole tuimust.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kahjuks ei saa konkreetsetele küsimustele vastata ilma läbivaatus teostamata ja uuringu tulemustega tutvumata. Soovitan helistada uuringule suunanud neuroloogile.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika