Käe surisemine, valu. 18.08.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
minu probleem on parema käe surisemine ja valu, mis on kestnud viis nädalat. Käsi suriseb hooti terve käe ulatuses ja parema õla, peale mida lööb käelihastesse tugevad valuaistingud, samuti abaluust kõrgemale. Valuvaigistid ei aita. Perearst kirjutas amitriptülliini, mis võttis valu natuke tuimemakas ( et saakas magada), kuid valutamine on kestev ja surinad ei kao kuhugi.
Surinate ajal on tunne nagu lihased liiguksid või läheksid krampi.. Kogu see kirjeldatu segab töötegemist ja igapäevaelu tugevalt. Mida teha, kas on ravi? Kas võib pöörduda EMO sse, kui ei suuda enam välja kannatada?

Ettetänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käe surin ja valu mis algab valuga kaelas, abaluu taga ja õlas on tõenäoliselt põhjustatud kaelalülidevahelise diski väljasopistusest. Kinnitada seda aitab rö. pilt kaelalülidest kuna probleem on tavaliselt pikema ajalooga. Harva on vaja op.ravi. Paranemine saab toimuda kui fikseerida kael kraega mis piirab tugevalt pea painutust ja sirutust ja tarvitada valuvaigisteid. Asja täpsustab neuroloogi läbivaatus. EMO tavaliselt ei diagnoosi.

Dr. Ain pajos
Neurodiagnostika