Pearinglus, käe ja jala surisemine 04.02.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 34-aastane naisterahvas. Pöördun Teie poole murega: Kuu aega on mind vaevanud pearinglus, minestustunne, pidev kõrvakohin. Paar nädalat tagasi lisandus vasaku käe surisemine ja selline"kõditunne", aeg-ajalt suriseb ka vasak jalg. Öösel ehmun selle peale üles, et käsi "kukub ära".Aeg-ajalt on ka lihastõmblusi jäsemetes ja kaelas. On olnud väga stressirohke periood. Jalad ja käed on pidevalt jääkülmad. Tunnen, et kui olen ärevam, siis sümptomid süvenevad. Püüan end lohutada, et see on minu nõrgast närvikavast. Kas tõesti võib ärevushäire ja tugev stress nii tugevaid füüsilisi sümptomeid kaasa tuua? Kui loen nende sümptomite kohta internetist, on diagnoosid üsna sünged: insuldist ajuvähini välja. Neuroloogile on pikad järjekorrad või peaks hoopis psühholoogi poole pöörduma. Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krooniline ärevus põhjustab ajuregulatsiooni häireid ja sellest palju erinevaid tundmusi. Tuleks kindlasti kaaluda neuroloogi konsultatsiooni ja pakutavat ravi. Kui aga suremistunne esineb üheaegselt samapoolsetes jäsemete ja ka näos, tuleks kohe pöörduda EMO sse vajalike lisauuringute teostamiseks.

tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos