Tugev valu seljas ja varvaste tuimus 29.03.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mõned kuud tagasi tekkis järsk tugev valu selja keskosas, paari tunniga kulmineerus selleni, et ei olnud enam võimalik liigutada ilma piinava valuta. Kiirabi manustas esialgu veenikaudu paracetamoli, aga kuna see ei aidanud siis petidiini. Petidiini mõjul kadus igasugune valu ning viidi haiglasse, kus tehti CT ja röntgen. Midagi olulist ei leitud ja otsustati et tegu on tõenäoliselt lihasvaluga tingitud ülepingutusest. Kiirabitöötaja katsus ka selga ning valu tegevale kohale vajutades lõi justkui elektrina äärmiselt tugev valu mõlemale poole külgedele, seega julgen arvata et tegu ei olnud lihasvaluga vaid närvivalu ta. Pärast seda on jäänud vasaku jala kolme keskmise varba tuimus ja "surisemine" natukenegi pikemat maad kõndides/rattaga sõites/pikemalt seistes. Sellist tugevat valu pole pärast seda juhtunud, kuid pidevalt tunnen samast kohas justkui selja väsimust (nagu ei suudaks selga püsti hoida). Millega võiks tegu olla??

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Varvaste surin ja tuimus viitab närvijuure kompressioonile alumiste nimmelülide piirkonnas. Rö. pilt näitab aastaid kestnud diskipatoloogiat, teie probleem aga vaid mõni kuu - seega muutused ei ole veel tekkinud. Asja paneb paika visiit neuroloogi juurde.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika