Surisevad 18.01.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen teinud palju aastaid istuvat tööd, tagajärjeks kaelaradikuliit. Kael ragiseb keerates ja aeg-ajalt on ühes peapooles valu. Viimasel ajal on lisandunud vasaku käe ja jala surisemine ja nõrkusetunne. Leevendust on andnud massaažid, aga seansside kalliduse tõttu ei saa neid endale regulaarselt lubada. Ka on vasak käsi paremast valgem ja ka jahedam. Tundub, nagu vajutaks mingi asi kaelas närvi peale. Arst ütleb, et soolad. Kas aitaks mingid õiged võimlemisharjutused või mida peaks ette võtma?
Ette tänades ja edu soovides 50-aastane naine

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tavalised kaelaülesvõtted võivad asja selgitada (nt. lisaroie kaelal, mis komprimeerib närvipõimikut). Saatekirja saab anda ka perearst.

Dr. Ain Pajos