nägemis- ja lugemishäire 27.06.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Hommikul tekkis raamatut lugema hakates nägemishäire. Osa tekstist paremal pool virvendas ja oleks nagu kergelt kolmnurgana hõbedaselt virvendanud. See oli väga häiriv. Uurisin med. kirjandusest, et see võib  olla algava migreeni sümptom. Pea hakkas ka mingil määral valutama ja võtsin tableti. Mõne aja pärast see virvendus taandus, aga kui hakkasin televiisorit vaatama ja teksti lugema oli teksti lugemisega probleem. Ei suutnud sellest hästi aru saada ja sõnade lugemine võttis kaua aega. See oli väga hirmutav kogemus. Umbes poole tunni pärast suutsin uuesti teksti normaalselt jälgida. Terve päeva on pea olnud uimane ja silmade taga surve ja peavalu. Kas tegemist võib olla insuldi eelsete sümptomitega?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist oligi migreeni aura ehk eelseisundiga, mis tavaliselt möödub 15-20 minutiga, järgneb peavalu mille intensiivsus on erinev. Erilist ohtu tervisele see ei kujuta, hoogude sagedust ja intensiivsust saab aga ravimitega mõjutada.

Dr.Ain Pajos
Neurodiagnostika