willise ringi arenguline häire 16.10.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Sattusin mõni aeg tagasi haiglasse peavalu ja osalise nägemise häirega. Saadeti diagnostikakeskusesse MRT uuringule. Kuna selleks ajaks olid peavalud juba ammu lõppenud ja ise kodus, siis uuringu tulemus edastati mulle telefoniteel ja hiljem sain ka väljavõtte haigusloost ja selgituseks vaid, et tegemist oli migreeniga. Paraku ei ole mulle keegi selgitanud, mis tähendab haiguslool olev lause teine pool ja mida see võiks tähendada minu jaoks nüüd ja tulevikus, mille suhtes peaksin ettevaatlik olema jne. Haigusloos olev MRT uuringu tulemus järgmine: MRT orgaanilist aju patoloogiat ei ole kuid on Willise ringi arnguline häire- mõlemal pool a communicans posteriorid puuduvad. Oleksin väga tänulik kui saaksite mulle seda pisut selgitada.
Ettetänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on suhteliselt sagedase arenguanomaaliaga aju verevarustuses. Kliiniliselt tähendab see veidi suuremat riski ajuvereringehäirele, ka seoses migreeniga. Kui peavaluhooga kaasuvad ka muud häired (näo -või käe tundetus, nägemis- või kõnehäired), soovitan tulla konsultatsioonile.

DR. Ain Pajos
tel. 6 748 591