Hulgi tervisehäda 29.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mòned aastad tagasi hakkasid toimuma minuga imelikud tervise hädad. Mida aeg edasi, seda rohkem midagi juurde tuli.Mainin ette àra , et varasemalt tòòtasin mùra ja vibratsiooni keskkonnas umbes 4,5 aastat.Olin ametilt stantsija ja vajadusel ka muude suurmasinate operaator , k.a vibramasin( kalvaanik).
Tòotasin umbes juba poolteist aastat, kui algasid probleemid kòhuga( seede elundkonnaga) , unisus ja uimasus. Leidsin vòimaluse tol ajal ka tòò juures väikseks uinakuks. Samuti oli sel ajal tekkinud ka liigese ja lihasvalud,olid sõrmed paistes ja kanged. Läks aeg edasi kui ùhel päeval, enne tòòpäeva lõppu, tundsin et silme eest läheb mustaks ja kohe kohe minestan ära. Kutsuti kiirabi,kes siis vaatas kohapeal ùle ja lasti mind siis koju. Edaspidi kordus veel paar korda selliseid situatsioone,ùlejäänud korrad suutsin kuidagi ise emosse omal jòul minna. Ei tehtud muud, kui tilguti ja vereanalùùs ja see oli nende jutu järgi korras. Kuni tänase päevani kestab see ja on tasapisi aina juurde tekkinud igasugu muid sùmptomeid nt. nagu pearinglus,uimasus/unisus, iiveldus, liikuv valu liigestes ja lihastes, valulik kõõluste kinnituskohtades,lümfide aegajaline paistetus(liikuv) , aegajalt sõlmed liigeste juures ,paistes sòrmed,kõhu probleemid, treemor, tahtmatud liigutused, survetunne vasakul pool peas, peopesa ja tallaalune psoriaas, nägemis ja kuulmishäired, moonutatud nägemine, kòne ja lugemishäire,kokutamine, unest ùles tõustes tòmblused,tasakaaluhäire, müra peas,väsimus hingeldamine, jne jne. Olen korduvalt käinud kardioloogi,neuroloogi,kõrvaarstil, ortopeedil ja reumatoloogil ja kòik nad laiutavad käsi. On tehtud ajulaineteuuring (kui ma òigesti seda nimetan) , siis seal näitas kiirenenud ajutegevust. Kogu lugu ! Ei mrt ega kt midagi ei näidanud ,vereanalùùsid korras nende sònul.
Igapäevased toimetused on juba nii kurnavad ja kohati ka nii valulik teha. Samuti ei talu enam transpordiga sòitu, hakkab iiveldama ja kui transpordis väljun, on tunne justkui oleksin laeva peal. Õõdsub, mis omakorda ajab sùda pahaks. Soovin teada, kuhu ma peaks sellise probleemiga veel pòòrduma? Tòòtervishoiuarst , kes saab riskianalùùsi teha endise tòòkoha asjus ja välja selgitada milles asi? Vòi on mòni spetsjalist veel, kes on märkamatuks jàànud? Ette tänades !

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna vaevusi on tõesti palju ja need on ka erinevad, spetsialistid ja lisauuringud põhjusi leidnud ei ole, siis võiks nõu pidada psühhiaatriga või psühholoogiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika