Eeg uuring 14.07.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Käisin 2,8 aastase lapsega Eeg uuringul, kuna kahtlustasin epilepsiat. Eeg oli korras olnud kuid tekib küsimus, miks lapsel esineb magama jäädes pool tundi võpatused ja seda ka hommikuti. Küll jalg, käsi, keha jne. See on kestnud kaks nädalat. Ka esineb tihedalt unepaanikat. Kas äkki on närvikahjustus lapsel või ajukahjustus? Kas Eeg näitab närvi või ajukahjustust? Samuti laps nii vana aga räägib väga vähe. Veel mainin, et laps kukkunud palju.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võpatused uinumisel on normaalne füsiol. nähtus. Lapse võimalik arenguhäirega tuleb pöörduda lasteneuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos