krambid unes 26.05.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere !
Mul tekkisid 5 aastat tagasi unes krambid, pärast ärkamisel mälukaotus - ühesõnaga diagnoositi epilepsia. Pärast seda hooge pole olnud, nüüd peale korras EEG sooviksin ravimeid vähendada. Kui peaks hoog tekkima unes, kuidas ma sellest aru saan ? Magan üksi, tookord nägi elukaaslane seda pealt. Kas ma ärkan üles või mitte ? Või saan hommikul midagi aru või ei saagi ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ise ei pruugi unes esinenud hoogu mäletada.
Hoovalmidusest võib anda märku EEG uuring (uneaegne või peale magamata ööd).

Dr. Ain Pajos