Keele turse ja valu 22.08.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, eile tekkis kurgus väike ärritus ning hakkasin ennetavalt kasutama kurgu tablette, ning täna ärgates andis keel veidi tunda, vaadates on keele ääred imelikult künklikud ja tundub ka veidi turses, kas tegemist põletikuga või mõne muu haigusega

Mainin ära ka, et hakkasin just kasutama odraiva vastu silmatilkasid, ehk on allergia selle vastu?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et tegemist on viirusliku kurgu ja keelepõletikuga. Vaevusi saab leevendada käsimüügigeelidega keelele. Kui probleem püsib üle 4-5 p on vajalik arsti konsultatsioon.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi