Küsimus testi kohta ? 02.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin naistearstil ja mul võeti ka erinevaid proove kuna olen ka lapseootel ( alles 7 nädal) aga kuna visiidil olles oli infot väga palju ja järgmise ajani veel pikk maa minna siis tahaksin, et keegi seletaks ära mida siis selline tulemus tähedab ?
Minu enda arst ütles küll et ma hetkel ei muretseks ja järgmisel korral teeme vastavad uuringud aga millest selline tulemus võib tulla ja mida see siis tegelikult ka tähendab ?

Proov on adekvaatne. Endotservikaal ja transformatsiooni tsooni komponent ei ole haaratud. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. 103643008 ((AGC-NOS) Kindlaksmääramata tähendusega atüüpilised endotservikaalsed rakud) Skriinija: Anastassia Baskir

Aitäh kui leiate aega vastamiseks.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie analüüsi vastus on vasturääkiv, kuna kirjelduses märgitakse, et endotservikaalset komponenti ei ole haaratud, aga vastuses on endotservikaalsete rakkude muutused.
Väga suure tõenäosusega mõjutab uuringu vastust rasedus, kuna siis on rakud kohevamad ja pilt mikroskoobis rohkem muutunud. Soovitan 1-2 kuu pärast analüüsi korrata ja lisaks teha HPV analüüs.
Kui analüüs ei ole endiselt korras ja olete HPV positiivne, siis on ka raseduse ajal näidustatud emakakaela lisauuring ehk kolposkoopia. Sõltumata PAP testi tulemusele ei saa negatiivse HPV korral suure tõenäosusega teie emakakaelaga midagi ohtlikku olla.