Küsimus analüüside vastuste kohta 29.07.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin juunis arsti (günekoloogi) juures kontrollis ning kahjuks ei saanud telefoni teel analüüside vastuseid küsida. Mul on eelnevalt diagnoositud emakakaela mõõdukas düsplaasia ja 2018.a kevadel on teostatud emakakaela konisatsioon ja diagnostiliseks emakakaela abrasioon.
2019.a juuni analüüside vastused digiloos on järgmised: Vähene rakuline materjal. Segamikrofloora. Neutrofiile mõõdukalt. Pindmise ja vahekihi lameepiteel. Hüperkeratotsüüdid.
Kuna võtsime mehega otsuse vastu lapse saamiseks, siis kas analüüside vastuses on midagi, mis raskendaks lapsesaamise protsessi?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teile on tehtud PAP test ja see on korras ( düsplaasiat ja selle kahtlust ei ole). Tore , et planeerite rasedust! Rasestumiseks mingeid takistusi ei ole. Soovitan hakata igapäevaselt võtma foolhapet ja jätkata sellega ka raseduse ajal.
Kui HPV PCR testi pole seekord tehtud, siis soovitan 1 aasta pärast teha uued analüüsid ( PAP ja HPV PCR).