Rasedustesti vastused 22.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Tekkis selline küsimus, et täna oleks pidanud päevad hakkama aga ei miskit.
Viimased paar päeva on rinnad valusad ja kõht vahepeal tuikab. Hakkasin kahtlustama ja tegin lõunal testi. Sinna ilmus teine hele triip.. tegin kaks tundi hiljem, sinna tuli samuti ka teine hele triip..
Ja kuna ei saanus rahu võtsin kolmanda ja sinna tuli teine triip ikka vägavägaväga hele nagu polekski.
Helistasin naistearstile, et aeg kinni panna. Ja küsisi testide kohta.
Ja mind pani muretsema, et ta ütles, et need võivad olla vale-positiivsed tulemused. Ja nüüd mulle ei anna rahu.
Kas ma peaks kiiremas korras kuskile arstile pöörduma. Sest naisearstile sain alles esimeseks aprilliks aja.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Oodake rahulikult nädal ja kui päevad ei ole alanud, siis tehke uuesti rasedustest. Praeguse kirjelduse järgi ei pruugi rasedustest õigesti näidata ehk vale-positiivne tähendab seda, et tekib tsüklihäire tõttu teine väga hele triip ja te ei ole tegelikult rase. Samas võib tegemist olla üliväikese algava rasedusega ja rasedustest veel õigesti kindlalt rasedust ei näita ehk triip on veel väga hele. Rasedustesti korral peaksid raseduse korral olema mõlemad triibud ühesuguse tugevusega. Varuge kannatust ja korrake vajadusel testi 5-7 päeva pärast.