valuvaigisti nimi 27.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen Teile väga tänulik, kui oskate öelda valuvaigisti nime, millel on prostaglandiinide sünteesi inhibeeriv toime. Minu arst ei osanud mind aidata.
Kas seda ravimit on võimalik ilma retseptita apteegist saada ?

Asi selles, et mul on üli valulik menstruatsioon ja mingid valuvaigistid ega antibeebi pillid pole valusid vähendanud. Rohket vere-eritust ei esine, menses on regulaarne, küll aga olen mensese esimesel päeval täitsa kõveras maas. Võib olla oskate veel midagi soovitada valude vastu. (Olen 20 aastane).

Ette tänades,
Sandra

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Need ravimid on : CLOTAM 100mg,DICLAC e.DICLOFENAC 50 või 100mg,IBUPROFEN 400mg,IBUMAX 600mg ,INDOMTATSIIN 50mg.Ravimeid on veel,aga menstruatsiooni valude korral soovitaksin just neid.Edu soovides,Maie Väli