Täna pidid olema roheliste pillide järgi päevad. On põhjust muretseda? 30.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tarbin juba 2 aastat zlynda tablette. 2 nädalat tagasi oli viimane vahekord. Toimus täpselt peale veritsuse lõppu. Eile võtsin viimase rohelise tableti lehelt. Ja päevad on siis kui võtan tableti kasvõi 15 min hiljem kui tavaliselt. Päevad kestavad vererohkelt 3-5 päeva, kuid sellel ajal võtan edasi tablette nagu peaks. Olen eelnevalt ka raseduse katkestanud. Kas on põhjust muretseda? Mida peaks tegema, kas test töötaks peale 2 nädalat?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kasutate minipilli, mille regulaarse kasutamise korral on raseduse tõenäosus üliväike. Minipill ei pruugi alati väga hästi kontrollida tsüklit ehk pikemad veritsused-määrimised on minipillide kasutamise foonil sagedasemad kui kombineeritud pillide korral. Veritsustest välja tegema ei pea, vaid võtate pilli regulaarselt iga päev sõltumata veritsustest.
Kui teil pigem on sagedased vaheveritsused, menstruatsioonid ikkagi häirivalt vererohked, siis on soovitav konsulteerida oma arstiga pillide vahetamise või emakasisese hormoonspiraali Kyleena suhtes.