menstruatsioonitsükli vaheline veritsus 26.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mainin igaksjuhuks, et tarvitan pille, vahepeal unustan korrapäraselt võtta.
Mul vahest tekib menstruatsiooni väline veritsus, ehk juhuslikult avastan, et tuleb natukene verd, tavaliselt on olnud see 1 päevane.
Millest see tuleneb või peaksin ikkagi arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, vaheveritsused on enam põhjustatud, kui te ei võta pille regulaarselt skeemi järgi. Reeglina ei ole vaheveritsusi, kui pille võtate korrapäraselt. Kui ikka esineb lühiajaselt 1-.2 päeva määrimist, siis seda ei peeta probleemiks. Mõelda võiks pillide vahetamist kuii see häirib. . DRKadastik