endometrioos? 16.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Trehvasin siit lugema midagi sellist, millega ma olen vaevelnud ~10-15 aastat, nüüd tekkis kahtlus, et see on endometrioos. Valud tekivad peale (orgasmiga)vahekorda, kuskile pärasoole kanti, ei oska kunagi öelda kuhu täpselt. Valu on tõesti tugev, vahel tekib isegi vahekorra algul. Ka unest ärkan, kui olen erootilisi unenägusi näinud, valu peale. Vahel aitab pärasoole ´pingutamine´, vajutamine sabakondile vms., vahel vastupidi - ülim lõdvestus. Vahel eimiski - lähen lihtsalt tualetti, nagu oleks vaja ´punnitada´ ja teen seda, kuigi see on ebameeldiv. Vahel hakkab lihtsalt ´iseenesest´ valutama. Aeg-ajalt on seda iga päev, siis jälle mitmekuune vaikus. Olen erinevatele arstidele seda üritanud selgitada, kuid vist halvasti. Mõni pole üldse viitsinud välja teha, teine oletab, et hemorroidid. Tehti kindlaks, et suure tõenäosusega siiki mitte. Kasutan kombineeritud ras.pille juba 13 aastat. Mis see siis ometi on? See segab ju, abi oleks küll hädasti vaja...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tõepoolest on võimalik,et Teil esineb väljaspool emakat endometrioosikolle ja kuna kasutate rasestumisvastaseid pille,siis ei ole ka valud nii tüüpilised ,st.seost menstruatsioonitsükliga.Soovitan Teil pöörduda oma günekoloogi poole ja arutada koos,kas ei tuleks teha diagnostilist laparoskoopiat diagnoosi täpsustamiseks.