vaba vedelik CD-s? 09.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas vaginaalse UH käigus leitud vaba vedelik 11,0 mm on normaalne leid? Uuring tehtud vahetult pärast menstruatsiooni. Veel leiti keisriarmi piirkonnas võimalik tsüst ja pideva kõhuvalu selgituseks pakuti endometrioosi. Arst lähemalt ei kommenteerinud, rääkis vaid võimalikest haiglaprotseduuridest ja kutsus veebruari lõpus tagasi, et teha hormoonianalüüsid ja vestelda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 48-aastane

Komplitseeritud juhtum mitmete võimalustega. Muud teadmata pakuksin kohe Plaanilist Diagnostilist Laparoskoopiat, meie saadame Viimsisse dr Saarmale 5€ visiiditasuga. Saatekiri andmetega vajalik op-eelseks nõustamiseks. Diagnostika käigus saab kas välistada haavaarmi endometrioosi või kinnitada ja ravida koheselt koaguleerides kolded.
Vaba vedelikku ei peaks eriti olema, sest vedeliku imendumine võib tekitada tundmatu iseloomuga palavikke. Ovulatsioone üleminekueas (eriti) ei toimu, seetõttu ei peaks olema tegemist ovulatoorse vedelikuga.
Tsüstidest(?) emakal ja armidel pole küll varem kuulnudki. Tsüstid ja tsüstoomid võivad olla munasarjades.
Hormoonanalüüse(?) pole nüüd just eriti vaja 48-aastastel, on selge, et tegemist on füsioloogilise üleminekueaga. Võib-olla onko- e kasvajamarkerid?
Pakun võimalust tasuliseks kaugnõustamiseks 24,21€ Evita Grupp OÜ, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, saaksin täpsustada uuringute tulemused, kliinilised diagnoosid, arsti mõttekäigu, vormistada saatekirja.
Tähtsaim on külastada nii EKVähi/emakakaela vähi kui ka rinnavähi sõelmammograafiaid, mis teil nüüd 50-lt.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7