Leid vasakus munasarjas + CA 125 tõus 11.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas ma peaksin muretsema või teise arsti juurde minema antud murega.
Vasakust munasarjast leitud ebaühtlane moodustis(Vasak ov. emaka taga: 3,6x2,6x2,1cm, munasarjas ümar vedelikuga ala diam-1,7cm, ja ebaühtlane koeline ala 1.9cm. Vana kollaskeha? Dermoid? C.D: vähene vaba vedelik).
Arst lasi teha kohe vereproovi, korrast ära oli selles näitaja CA 125 norm(<35), minu näit oli 82.
Hetkel arst määras Visannette ravi 1 tabl päevas ja korduv visiit 5.08.24.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 41-aastane

On selge, et raviarst kahtlustab munasarja endometrioomi. Endometrioosi korral tõusevad kasvajamarkerid, eriti Ca 125, mis viitab munasarjale. Kui talute seda ravi, siis 5.8.24 selgub, kuidas edasi. Kui te ei talu ravi kõrvaltoimete tõttu, siis võib mõelda ka operatiivsele ravile, kuigi tsüti mõõdud on väikesed. Lõplik kliiniline diagnoos selgub peale tsüsti eemaldamist ja peale patoloogilist-histoloogilist uuringut. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7