Kramplikud valud 07.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on olnud väga valulikud menstruatsioonid, esimestel päevadel olin voodis pikali mul läks valust pilt mustaks silme eest,oksendasin ja jalad olid valusad ja nõrgad ning valu välja kannatamatu. Hakkasin pille võtma.Lyndinettega oli algul korras aga hakkasid vahe valud(krambid tulema) ja lõpetasin hetkel. Peale lõpetamist tekkis kõhuvalu kus lõi alakõhuni ja jalgu ei saanud liigutada ja ũheski asendis olla . Naistearst kahtlustas endometrioosi. Panin ka nüüd aja kuid sooviksin küsida kuidas selgitada välja kas on endometrioos või on ka muid varjante? Kontrollis on ultraheli ja muu korras olnud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui UH korras ja teil vaatamata Pillidele ikkagi valud, siis kindlalt saaks endoemtrioosi diagnoosida laparoskoopial. DRKadastik