Valu munasarja pirkonnas, UH tõlgendus 02.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle tehti täna alakõhuvalude uurimiseks vaginaalne UH, aga tulemuste selgitamiseks ei jätkunud aega, kutsuti tagasi 3 nädala pärast. Digiloos selline kirjeldus:
Kirjeldus: Emakas: antev. 5,9 * 4,7 * 5,2cm Korpuse osas endom. 4,4mm, ühtlane SC armipiirkonnas endom. 12,0mm, ebaühtlane, ei välista polüüpi (nišš?) Parem ov.: 2,6 * 2,0cm, selles folliikel Q1,2cm Vasak ov.: 3,2 * 2,1cm, selles folliikel Q1,1cm Vaba ved. CD-s: 11,0mm
... Mind huvitab, mida tähendab "endom" - ega ometi endometrioosi? Ja kas vaba vedelik 11,0 mm on normaalne?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kõik oleneb teie menstruaaltsükli päevast, sellest kui normaalne on emaka limaskesta paksus mis varieerub tsükli ajal. Kohe peale mensest on õhuke, enne mensest jällegi võib olla üle 1 cm. Oleneb ka teie kaebustest, miks tehti UH uuring. Endomeetrium on emaka limaskest. DRKadastik