Arusaamatud sümptomid 18.01.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine juba mõned aastad olnud järgmised sümptomid:
* igapäevaselt õhupuudus- hingan sisse aga tunne nagu kopsud õhuga ei täituks, ei sõltu koormusest (allergiaid pole, astmahaige ka mitte)
* igapäevaselt aegajalt on tunne nagu rinnus oleks kivi ja tõmbab krampi (asukoht seal, kus bioloogia õpiku järgi asub harknääre)
* seletamatud südamevahelöögid vatsakestest (kilpnäärme vereproov korras, südame uh korras, koormustest korras, kuigi näitas vahelööke)
* suhu tekivad seletamatud haavandid
* viimasel ajal on tekkinud nädalas korra või kaks reie- ja kätelihaste nõrkuse tunne nagu jalad ei kannaks ja ei jaksaks käsi tõsta
* vererõhk madalpoolne (100-110/50-60)

Igapäevast õhupuuduse tunnet ja aega-ajalt krambi tunnet harknäärmes esineb ka mu vennal, temal on lisaks südames valud (33a) ja vererõhk normis.
Elame juba 10 aastat eraldi riikides, seega keskkonnast tulenevad tegurid arvesse ei lähe. Varasemalt geneetilisi haigusi suguvõsas diagnoositud pole.
Mõlemad arstide analüüside järgi täiesti terved inimesed, kuigi enesetunne on mõlemal selline nagu viimne päev hakkaks tulema.

Palun andke nõu, kuhu pöörduma peaks?
Mis meil viga on?
Sooviks lõpuks normaalse inimese enesetunnet tagasi.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mis asi on küll "krambitunne harknäärmes"? Täiskasvanud inimestel on harknääre taandarenenud, seal ei esine küll mingit tunnet. Endokrinoloogia valdkonnast võiks igaks juhuks kontrollida vere kaltsiumisisaldust ja neerupealiste talitlust. Kui enesetunne viitab viimse päeva lähedusele, aga arstid hoolimata põhjalikest uuringutest viga ei leia, soovitan asja arutada psühholoogi või psühhiaatriga. Ärevushäire, ka terviseärevus on tõsine asi ja sellest ei pruugi iseseisvalt jagu saada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

kilpnäärme sümptomid

millised ón kilpnäärme haiguse sümptomid millele tuleks tähelepanu pöörata, enne kui arsti juurde minna

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Miks üldse arvate, et Teil on kilpnäärmehaigus? Kui miski Teile tervise juures muret teeb, pöörduga julgelt perearstile ja rääkige oma murest. Arst ei ole politseinik ega kuri õpetaja, kes ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: