Neerupealise adenoom (innomageenselt kontrasteeruv mass/tuumor) 12.03.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mitu aastat on olnud sette kiirenemine, aneemia, viimasel ajal eriti, tunnen pidevat väsimust, jõuetust, tehti kompuuteruuring ja sealt see adenoidi leid, kuna on põhjust väga pikalt otsitud ja siiani polnud see õnnestunud, kas mul on nüüd põhjust muretsemiseks ja kas see on midagi pahaloomulist ja põhjuseks ka sette kiirenemisel??
Adenoomi suurus 3cm.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei saa päriselt aru, kas tegemist on neerupealise adenoomiga või adenoididega (mis asuvad tavaliselt ninaneelus). Kui tegemist on neerupealise adenoomiga, järgneb selle tuvastamisele kompuuteruuringul põhjalik uuring endokrinoloogi juures. Uuringu eesmärgiks ongi välja lülitada võimalik pahaloomulisus ja hormoonaktiivsus. Kui uuring on tehtud, informeerib endokrinoloog Teid tulemustest ja korraldab vajadusel (operatiivse) ravi. Umbmäärastel oletustel pole mõtet. Settereaktsiooni kiirenemist neerupealise adenoom siiski tavaliselt esile ei kutsu.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.