Adenoomi kahtlus 22.03.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist!

Palun Teie abi neerupealsete utraheliuuringus leitud olukorrale:Paremal on kahtlus adenoomile 1,8x 1,4 cm!
Olen Teile kirjutanud 10.05.2011-mis on täpselt teada -oma neerupealsete puudulikkuse kahtlusega. Probleem on väga pikaajaline-tehti ka uuring AKTH-le-ja leiti, et lisaravi ei vaja!
Mida peaksin nüüd edasi tegema selle adenoomi kahtlusega? Kas on veel uuringuid ( näit kompuuter, ööpäevane uriini kogumine?!Kas verenäitajad-missugused-? Enesetundes nõrkus, pulss madal, vererõhk madalapoolne!
Paluksin veelkord Teiepoolset nõuannet!
Tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Neerupealise adenoomi korral näeb rahvusvaheline ravijuhis ette terve rea uuringuid hormoonaktiivsuse ja pahaloomulisuse väistamiseks. Uuringud korraldab endokrinoloog (kõik Eesti Vabariigis praktiseerivad endokrinoloogid on juhisega tuttavad). Lisaks tuleb 6 kuu kuni 1 aasta möödudes teha korduv kompuutertomograafia või MRT. Seega peate oma probleemiga lihtsalt endokrinoloogile pöörduma, muud ei midagi.
Adenoom on ultraheliuuringu põhjal otsustades suhteliselt väike. Kui hormoonaktiivus kinnitust ei leia ja pahaloomulisus on vähetõenäoline, siis tõenäoliselt lõikust ei tule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.