2.tüüpi diabeet 21.12.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olen 2.tüüpi diabeetik. Veresuhkru näit hommikuti heal juhul on 8.6 ja õhtuti 9,7. Süstin 2 korda päevas NovoMix 30 Flexpenni nii hommikul kell 7 kui ka õhtul kell 7 60 õhikut ja seda juba 3 aastat. Alla poole neid veresuhkru näite ei saa. Olen ka ülekaaluline, püüan ka toitudega mitte liialdada, Magus on absoluutselt välistatud, samuti ei tarbi ka teravilja tooteid. Mida ma tõesti tarbin on piim 0,5 l päevas ja kohupiim umbes 100gr päevas. Praktiliselt söön 2 korda päevas, sest isu pole ja mitte suuri portse. Hommikul 1 käär musta leiba ja kas kohupiimaga või siis 1 keedumuna. Lõunaks umbes kelle 14-15 vahel mingi aedvilja supp. Õhtul kui süsti tee siis klaas piima ja 1 käär musta leiba. No kaal ei lange tee või tina. Mida ma valesti teen?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Niimoodi Teid nägemata ja 7-realise meili alusel pädevaid nõuandeid jagada ei ole tegelikult võimalik. Teie vanuses ja kahe seguinsuliinist koosneva raviskeemi foonil on kehakaalu langetada praktiliselt võimatu. Isegi diabeeti heas kompensatsioonis hoida on kahe seguinsuliini süsti abil väga raske ja nõuab ülitäpset režiimi järgimist. Soovitan Teil oma raviarstiga tõsiselt nõu pidada, ehk oleks võimalik kasutada mõnda uutest suhkurtõve ravimitest, mis ka kehakaalu langetavad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.