Kõrge prolaktiin/Kilpnäärme alatalitus 24.09.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Teie diagnoosisite mul mõned aastad tagasi kilpnäärme alatalituse ning ravimiks L-Thyroxini 50 mg.
Pöördusin naistearstile väga ebaregulaarsete menstruatsioontsüklite ja rasestumissooviga. Viljatusarst tellis mulle põhjalikud vereanalüüsid, milledest on näha väga kõrget prolaktiinitaset (tulemused lisatud failina).

Kas selline tulemus vajaks kiiret endrokrinoloogilist sekkumist või saab ka viljatusarst selle probleemiga edasi tegeleda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
21.09.19 tehtud analüüsides on kilpnäärme hormoonanalüüsid korras, kuid prolaktiin tõepoolest nii kõrge, et see võib pärssida sugunäärmete tööd ja põhjustada viljatust.
Prolaktiini saab ravimitega üsna efektiivselt langetada, samas oleks vaja teha uuringuid ka prolaktiini tõusu põhjuste selgitamiseks.
Võiksite pöörduda minu poole meiliadressil anu.ambos@regionaalhaigla.ee, siis saaksime vastuvõtu ajas kokku leppida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.