väsimus 09.01.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas kilpnäärme alatalitus võib põhjustada ka liigset väsimust. Olen 24 aastane ja kogu aeg nii väsinud. Vereproovist selgus, et mul on tegu kilpnäärme alatalitusega.
Kui suur on kõige kõrgem TSH näit, mis teie praktikas on ette tulnud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, kilpnäärme alatalitlus võib põhjustada väsimust. Samas on väsimus väga levinud vaevus, mis võib esineda praktiliselt iga tõsisema tõve puhul. Arutage seda oma raviarstiga!
Kõige kõrgem TSH minu praktikas on olnud nii kõrge, et labor pole seda saanud täpselt mõõta (üle 100 mIU/l).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.