päevitamine 02.01.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 47.a.-ne naine.Sooviksin täpsemat infot päevitamise kohta.Milleks ei tohi suvel päikest võtta,kui on probleeme kilpnäärmega.Varem oli mul ültalitlus,peale rad.joodi võttu aga alatalitlus.Kasutan L_Türoksiini.Kuidas selle päokesevõtuga tegelikult ikka on?Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Päevitamine ei ole soovitav kilpnäärme ületalitluse korral - siis võib enesetumnne pikemal päikese käes viibimisel halvaks muutuda - südamepekslemine, higistamine, nõrkus süvenevad. Difuusse toksilise struumaga patsientidel võib päevitamine ka korras hormoonide puhul kahjulikuks osutuda - haigus võib ägeneda ja taastekkida ületalitlus. Peale radiojoodravi ja püsiva alatalitluse kujunemist (nagu Teil) on päevitamine täiesti lubatud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.