Valulik lipoom? 03.02.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mure selles, et mõned aastad tagasi tekkis naha alla väike u 1-2 cm suurune ümmargune moodustis. Asub see rinnast paar cm allpool. Perearst vaatas üle ja arvas, et tegu lipoomiga. Niipalju kui ise lugenud olen, saan aru, et tegu ei tohiks olla millegi ohtlikuga, probleem aga selles, et mul läheb see aegajalt väga valulikuks. Hetkel nt mitu päeva pidevalt kergelt valutanud, katsudes on aga päris ebamugavalt valus. Kas selline valulikkus on märk mingist põletikust või sellest, et peaks näitkes kaaluma eemaldamist?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igal juhul kui segab ja valutab, on mõistlik eemaldada. Alati moodustis, mida peetakse lipoomiks, ei olegi seda. Lipoomid reeglina ei valuta.