Lipoom muutus põletikuliseks 14.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutan oma abikaasa haigusest. Tal on juba aastakümneid kehal palju lipoome, need on ka aastatega suurenenud. Kunagi oli sellest juttu ka kirurgiga, kuid arst arvas, et neid ei tasu opereerida. Viimasel paaril päeval on aga reie ülaosas kubeme ligidal olev lipoom muutunud punetavaks ja seal sees on kõva tükk. Ka on see katsudes veidi valulik ja umbes suure kanamuna suurune. Tegime sellele viinakompressi ja määrisime Diclac 5% geeliga.
Kas peaks sellega pöörduma kirurgi poole või on loota, et see aegamööda ise paraneb? Kirurgi juurde pääsemine võtab ilmselt kaua aega. Kas selleks on ka perearsti saatekirja vaja?
Ootame väga Teie arvamust asja kohta ja kas meie ravitsemine ka asja paremaks teeb.
Ette tänades,
A.S.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Viinakompress on igal juhul asjalik tegevus. Ainult kirjelduse järgi on midagi põhjapanevat raske väita - kas tegu on lipoomi või millegi muuga. Soovitaks kirurgile oma prouat näidata.