Nahaalused moodustised 15.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Viis aastat tagasi tekkis seljale (õla piirkonda) sügavale naha alla 2cm läbimõõduga moodustis. Aja jooksul on see suurenenud 5cm suuruseks ja kõrgem naha pinnast ca 1,5 cm. Katsudes kergelt valulik ja zelee sarnase sisuga. Nädal tagasti avastasin teise sarnase moodustise keha külje piirkonnas, läbimõõt 2.5cm ja naha pinnast 1cm. Kolmas aga reiel, mida väliselt ei silma. Tekkis/märkasin aasta tagasi. Küsimus: Kas on tervisele ohtlik?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellised mmodustised naha all on tavaliselt lipoomid, kuigi Teie kirjeldus selle "zeleetaolisest" sisaldisest paneb selles kahtlema. Kui see on mulje katsumisel, siis jään ikka lipoomi juurde, kui olete seda sisaldist näinud, peaks edasi arutama. Selliste moodustiste eemaldamine ei ole raske, kuid tuleb arvestada armiga. Terviseriske ei kujuta ei operatsioon ega selle mittetegemine.