Internetipõhine tagasiside võib aidata kaalu langetada

Internetipõhine tagasiside võib aidata kaalu langetada

Värske uurimuse kohaselt võib tagasiside andmine internetipõhiste kaalujälgimisprogrammide kaudu aidata paremini kaalust alla võtta.

Uurimuses osales 179 inimest, kes võtsid osa igal aastal Rhode Islandi osariigis peetavast, 12 nädalat kestvast kogukondlikust kaalulangetamisvõistlusest Shape Up RI. Osalejate keskmine kehamassiindeks oli 34, mis viitab rasvumisele.

Esimese rühma vabatahtlikud osalesid kas Shape Up RI tavaprogrammis või programmi variandis, mis hõlmas lisamaterjalina ka õppevideoid. Teise rühma vabatahtlikud osalesid kas Shape Up RI tavaprogrammis või selle variandis, mis hõlmas veel ka õppevideoid, kaalunumbri ning söömis- ja sportimisharjumuste jälgimist ning arvutipõhist tagasisidet.

Esimeses rühmas ei täheldatud nendel, kes vaatasid lisaks õppevideoid, teistega võrreldes oluliselt suuremat kaalulangust, mis oli keskmiselt 1,5 kg. Teises rühmas oli nende osalejate keskmine kaalulangus, kelle programm hõlmas ka kolme lisategevust, umbes 3,5 kg.

Vastavalt uurimistulemustele oli osalejate hulk, kes kaotasid viis või enam protsenti oma algsest kehakaalust, teises rühmas kolm korda suurem – tervelt 40,5%, samas kui esimeses rühmas oli sama näitaja kõigest 13,2%.

„Ainuüksi videote vaatamine ei toonud kaasa suuremat kaalulangust, kuid kõigi kolme tegevuse lisamine andis palju paremaid tulemusi,“ märkis pressiteates terviseuudiste veebilehele Center for Advancing Health uurimuse juhtautor Rena Wing Browni ülikooli Warren Alperti nimelise arstiteaduskonna psühhiaatria ja inimkäitumise osakonnast.

„Eelnev näitab, et on väga oluline teadvustada vajadust muuta söömis- ja liikumisharjumusi, kuid ainuüksi sellest ei piisa,“ kommenteeris ta.

Samal teemal:
Arvuta oma kehamassiindeks siin.
Teadlased avastasid keha pirnikujulisust põhjustava geeni  
Uuring: ülekaalulised pole saledatest haigemad 
Kaalu langetamine mõjub hästi immuunsüsteemile

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada